Sklepy na skrzynkach

Co to są sklepy na skrzynkach?

Sklepy na skrzynkach na serwerze to specjalne miejsca, które każdy gracz może stworzyć przy użyciu skrzynki. Są to sklepy lub skupy, które umożliwiają wam handel i wymianę przedmiotów z innymi.

Możesz założyć sklep na skrzynce poprzez umieszczenie skrzynki w określonym miejscu i postawienie tabliczki na niej. Skrzynia pełni rolę wirtualnej witryny, na której możesz umieścić przedmioty do sprzedaży lub wymiany. Możesz ustawić ceny dla poszczególnych przedmiotów, ilość dostępnych przedmiotów.

Można sprawdzić kto u ciebie daną rzecz kupił poprzez użycie komendy /co inspect po czym kliknięciem prawym na skrzynkę.

Jak zrobić sklep na skrzynce?

Najpierw postaw skrzynkę (może być także beczka) w miejscu gdzie chcesz aby był sklep. Postaw tabliczkę na skrzynce w której w której tekst na skrzynce odpowiada temu poniżej przykładowi:

[1 linijka] $
[2 linijka] [opis, nie musi to być nazwa przedmiotu]
[3 linijka] [cena] ax/ac (lub jeśli bankot to ab)
[4 linijka]

NAZWA MUSI BYĆ TAKA SAMA, ZE SPACJĄ I BEZ ".", INACZEJ SKLEP NIE ZADZIAŁA !

W sklepie na skrzynkach (lub beczce) środek sklepu powinien być przykładowo zrobiony tak aby można było z łatwością zamienić przedmiot za zakupiony item. Miejsce zakupionego przedmiotu powinno być zastąpione automatycznie przedmiotem waluty po kliknięciu w item. Przykład poniżej:

Tablicza sklepu powinna wyglądać w taki sposób:

Jeśli nie rozumiesz czegoś lub masz pytanie zgłoś się do nas na discorda po pomoc!

Last updated