Domy (/sethome)

Co to są domy?

Domy na serwerze są funkcją, która umożliwia graczom ustawienie i przenoszenie się do wcześniej wyznaczonych miejsc w prosty sposób. Dzięki komendzie "/sethome" gracze mogą ustawić swój dom lub punkt teleportacji na konkretnej lokalizacji na serwerze.

Używając komendy "/sethome", gracz wyznacza swoje miejsce domu. Może to być dowolne miejsce na mapie, które gracz uważa za swój dom, bazę lub centralne miejsce, do którego chce się łatwo teleportować. Po ustawieniu domu, gracz może użyć komendy "/home" lub innej podobnej, aby przenieść się bezpośrednio do tego miejsca.

Domy na serwerze są wygodnym narzędziem, które ułatwia poruszanie się po świecie gry. Zamiast musieć podróżować długimi dystansami, gracze mogą szybko teleportować się do swojego domu i oszczędzić czas oraz wysiłek. Jest to szczególnie przydatne w przypadku serwerów z dużymi mapami lub w trybach gry, gdzie podróżowanie może być czasochłonne.

Publiczne domy

Na serwerze możesz zrobić publiczne domy. Są to domy których może używać każdy inny gracz na serwerze poprzez komendę:

/homes visit [nazwa domu/nick gracza]

Możesz zmienić status domu w menu pomocy pod /pomoc i ustawienia, albo pod /homes list wybierając dom i wybierając środkową opcję

Zapraszanie do domu

Na serwerze możesz zaprosić znajomych do swojego domu poprzez komendę:

/homes invite [nick]

lub z poziomu panelu pod /homes list. Użytkownicy zaproszeni będą mogli użyć /homes visit [nazwa/nick] aby skorzystać z twojego domu.

Jeśli nie rozumiesz czegoś lub masz pytanie zgłoś się do nas na discorda po pomoc!

Last updated